Yorgunluk Giderici Bitkisel Kür Reçetesi

Sağlık Bilgileri  » Yorgunluk Giderici Bitkisel Kür Reçetesi

Kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Sizleri dinç tutacak tedavi yöntemini Prof Dr. Saraçoğlu yazdı.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu en çok merak edilen kürlerini anlatıyor.. Bitkilerden gelen sağlık sırlarını Saraçoğlu yazdı..

Yorgunluğa karşı maydanoz-limon kürünü öneriyor.. İşte kritik uyarılar ve kürün reçetesi:

Kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar

1)Tiroid bezi alınmış olan hastalarda, karaciğer yağlanmasına karşı "maydanoz limon suyu kürü" yeterli olmamaktadır. Tiroid bezi alınmış (total trioid ektomi) hastalar da gelişen karaciger yağlanmasına karşı destekleyici bitkisel kür olarak, sabahları aç karnına maydanoz-limon kürüne paralel olarak öğlen ve akşam yemeklerinden yirmi dakika önce bir yemek kaşığı dolusu dereotu kürü uygulanmalıdırlar.

2) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulanmalarını kesinlikle önermiyorum

3) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan oa başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi..) içilmemelidir.

4) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

5) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz

Kür: Yorgunluğa karşı

Onbeş-onaltı adet taze maydanoz gövde saplarıyla beraber blendıra veya robota alınır. Üzerine iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yarım bardaktan biraz fazla klorsuz su ilave edilir. Bir iki dakika robot veya blendıra çalıştırılır. Sabahları aç karnına kahvaltıdan onbeş dakika önce içilir.

Bu kürün uygulanması

2X15U+7A
15 gün uygulama+7 gün ara+15 gün uygulama= Toplam 30 günlük kürToplam Tekil Okunma: 8287 kez | Günlük Tekil Okunma: 1 kez | Çoğul Okunma: 9300 kez
<< Geri Dön
E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir Rehberi Portalı