Gribe Karşı En Etkili Bitkisel Kürler

Sağlık Bilgileri  » Gribe Karşı En Etkili Bitkisel Kürler

Kış aylarında vücut direnci zayılıyor. Grip salgınına karşı bünyeyi koruyacak kürleri Prof. Dr. Saraçoğlu yazıyor.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, bağışıklık sistemini güçlendirici ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı önerdiği tedavi yöntemlerini yazıyor.

Ancak Saraçoğlu, kürleri uyarıları ve dikkat edilmesi gereken hususları da sıralamayı ihmal etmiyor.

Kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar

1) Prostatit şikayeti olanların kendilerini soğuktan korunmaları gerekir. Özellikle soğuk kış aylarında prostatit hastalarının karın bölgelerinden başlayarak ayak parmaklarına kadar kendilerini soğuğa karşı koruyacak şekilde giyinmeleri gerekir. Çünkü soğuk havalar prostatit ağrılarını artırmaktadır

2) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulanmalarını kesinlikle önermiyorum

3) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan oa başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi..) içilmemelidir.

4) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

5) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz

Üşütmeye bağlı üst solunum yolları enfeksiyonlarına karşı soğan kürü:

Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisinde ince kabuğu soyulmuş olan orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz. Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra) Bu kür dönem dönem uygulanmalıdır.

Dikkat: Soğan kürünü önleyici olarak kullanmak istediğinizde günde 1 kez içilmesi yeterlidir.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullnınız. Öncelikle bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
 

Kök zenfefil kürü

Kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar

1) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulanmalarını kesinlikle önermiyorum

2) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan oa başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi..) içilmemelidir.

3) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

4) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz

Kür: Bağışıklık sistemini güçlendirici

Yaklaşık bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suda 10 gram kök zencefil altı dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ılıyıncaya kadar beklenir ve mutlaka süzüp ayrılır. Günde bir defa içilir.

Dikkat: Kök zencefil kürü ile tarçın kürü aynı gün içilmemelidirToplam Tekil Okunma: 8257 kez | Günlük Tekil Okunma: 1 kez | Çoğul Okunma: 9216 kez
<< Geri Dön
E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir Rehberi Portalı