Atasözleri Sözlüğü A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Hesapsız kasap, ya bıçak kırar ya masat (Hesabını bilmeyen kasap, ne satır bırakır, ne masat) Atasözünün Anlamı Nedir ve Açıklaması Ne Anlama Gelir

Hesapsız kasap, ya bıçak kırar ya masat (Hesabını bilmeyen kasap, ne satır bırakır, ne masat)

1. Alacağını ve borcunu bilmeyen, gelirini giderini işine göre ayarlamayan kişi, elinde avucunda bulunanı da kaybeder; zarara uğrar. 2. Önlemini iyi almadan, ne yapıp edeceğini iyi düşünmede, bir iş girişiminde bulunan kişi, başarıya ulaşamaz; o iş için gerekli olan imkânları da yitirir.Hesapsız kasap, ya bıçak kırar ya masat (Hesabını bilmeyen kasap, ne satır bırakır, ne masat) atasözünün anlamı nedir, Hesapsız kasap, ya bıçak kırar ya masat (Hesabını bilmeyen kasap, ne satır bırakır, ne masat) açıklaması ne manaya gelir, anafikiri nedir, hangi durumlarda nerede kullanılır ve bu atasözü ile temel olarak anlatılmak istenen nedir bunu öğrenmiş oldunuz. Sizde bu temel açıklamayı kendi örnek cümleleriniz ve hikayeniz ile destekleyebilir ve uygun durumlarda kullanabilirsiniz.

Hesapsız kasap, ya bıçak kırar ya masat (Hesabını bilmeyen kasap, ne satır bırakır, ne masat) atasözü 1343 kez okunmuş ve öğrenilmiştir.

Aşağıdaki diğer atasözlerine de bakabilir ve anlamlarını öğrenebilirsiniz :


Atasözü Nedir?

Atasözlerinin özellikleri nelerdir?

Deyimler Sözlüğü

E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir ve Bilgi Rehberi