İl Bilgileri
Ankara Alışveriş Bilgileri Rehberi

Ankara'da alışveriş merkezleri Ulus, Kızılay ve Kavaklıdere'de yoğunlaşmıştır. Ankara'yı ziyaret edenlerin gezmekten hoşlandıkları bir yer, Ulus yakınlarındaki Çıkrıkçılar Yokuşu ve buradaki dükkanlardır.

Ulus Kale çevresi, Samanpazarı ve Çıkrıkçılar Yokuşu kesimlerinde dokuma, bakır, çömlek, hasır, deri gibi geleneksel el sanatları ürünleri, çeşitli takı, süs, hediyelik ürünler ve her türlü antika eşyanın satıldığı alışveriş mekanları bulunmaktadır.

Bakırcılar Çarşısı'nda bir sürü eski ve yeni eşya, bakırın ve mücevheratın yanı sıra giysiler antikalar ve süs eşyaları bulunabilir. Kale kapısına yapılan yürüyüş sonunda baharat, kurutulmuş meyve, kuruyemiş ve diğer birçok ürünün satıldığı tezgahlara gelinir.

Modern alışveriş bölgeleri genelde Kızılay'da, Tunalı Hilmi Caddesi'nde ve Çankaya Atakule'de yer alır. 125 m. yüksekliği ile Atakule şehrin tümüne hakimdir; döner lokantası tüm şehrin görüntüsünü gözler önüne serer. Kavaklıdere'deki Karum alışveriş  merkezinde  Türkiye'nin en seçkin mağazaları yer alır. Ayrıca, yeme-içme, eğlence tesisleriyle alışveriş dışında rekreasyon olanakları sunmaktadır.

Ankara Alışveriş Merkezleri

GSStore

Karum

Ulus Şehir Çarşısı

Forum Ankara Outlet

Bilkent Center

Kızılay AVM

Kentpark

Nata Vega Outlet

Optimum Outlet Ankara

Ankuva

ANKAmall

Armada

GSStore Kızılay AVM

Anatolium

Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi

ACity Outlet

Atakule

Anafartalar Çarşısı

Tepe Prime Avenue

Beğendik

Gordion

Meydan Batıkent

Tandoğan Kapalı Çarşısı

Beytepe AVM

Yenimahalle Semt Pazarı

GSStore Ankamall

Taurus Ankara

365

Antares

Cepa
E-sehir.com © 2004 - 2023, Türkiye Şehir Rehberi ve Bilgi Kaynağı