İl Bilgileri
Ankara Alışveriş Bilgileri Rehberi

Ankara'da alışveriş merkezleri Ulus, Kızılay ve Kavaklıdere'de yoğunlaşmıştır. Ankara'yı ziyaret edenlerin gezmekten hoşlandıkları bir yer, Ulus yakınlarındaki Çıkrıkçılar Yokuşu ve buradaki dükkanlardır.

Ulus Kale çevresi, Samanpazarı ve Çıkrıkçılar Yokuşu kesimlerinde dokuma, bakır, çömlek, hasır, deri gibi geleneksel el sanatları ürünleri, çeşitli takı, süs, hediyelik ürünler ve her türlü antika eşyanın satıldığı alışveriş mekanları bulunmaktadır.

Bakırcılar Çarşısı'nda bir sürü eski ve yeni eşya, bakırın ve mücevheratın yanı sıra giysiler antikalar ve süs eşyaları bulunabilir. Kale kapısına yapılan yürüyüş sonunda baharat, kurutulmuş meyve, kuruyemiş ve diğer birçok ürünün satıldığı tezgahlara gelinir.

Modern alışveriş bölgeleri genelde Kızılay'da, Tunalı Hilmi Caddesi'nde ve Çankaya Atakule'de yer alır. 125 m. yüksekliği ile Atakule şehrin tümüne hakimdir; döner lokantası tüm şehrin görüntüsünü gözler önüne serer. Kavaklıdere'deki Karum alışveriş  merkezinde  Türkiye'nin en seçkin mağazaları yer alır. Ayrıca, yeme-içme, eğlence tesisleriyle alışveriş dışında rekreasyon olanakları sunmaktadır.

Ankara Alışveriş Merkezleri

Ankuva

Ulus Şehir Çarşısı

ACity Outlet

GSStore Ankamall

Anafartalar Çarşısı

Gordion

Nata Vega Outlet

Yenimahalle Semt Pazarı

Anatolium

ANKAmall

GSStore Kızılay AVM

Cepa

Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Armada

Karum

Forum Ankara Outlet

GSStore

Beytepe AVM

365

Kentpark

Optimum Outlet Ankara

Antares

Tepe Prime Avenue

Bilkent Center

Meydan Batıkent

Tandoğan Kapalı Çarşısı

Kızılay AVM

Beğendik

Taurus Ankara

Atakule
E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir Rehberi ve Bilgi Kaynağı