İl Bilgileri
Ankara Alışveriş Bilgileri Rehberi

Ankara'da alışveriş merkezleri Ulus, Kızılay ve Kavaklıdere'de yoğunlaşmıştır. Ankara'yı ziyaret edenlerin gezmekten hoşlandıkları bir yer, Ulus yakınlarındaki Çıkrıkçılar Yokuşu ve buradaki dükkanlardır.

Ulus Kale çevresi, Samanpazarı ve Çıkrıkçılar Yokuşu kesimlerinde dokuma, bakır, çömlek, hasır, deri gibi geleneksel el sanatları ürünleri, çeşitli takı, süs, hediyelik ürünler ve her türlü antika eşyanın satıldığı alışveriş mekanları bulunmaktadır.

Bakırcılar Çarşısı'nda bir sürü eski ve yeni eşya, bakırın ve mücevheratın yanı sıra giysiler antikalar ve süs eşyaları bulunabilir. Kale kapısına yapılan yürüyüş sonunda baharat, kurutulmuş meyve, kuruyemiş ve diğer birçok ürünün satıldığı tezgahlara gelinir.

Modern alışveriş bölgeleri genelde Kızılay'da, Tunalı Hilmi Caddesi'nde ve Çankaya Atakule'de yer alır. 125 m. yüksekliği ile Atakule şehrin tümüne hakimdir; döner lokantası tüm şehrin görüntüsünü gözler önüne serer. Kavaklıdere'deki Karum alışveriş  merkezinde  Türkiye'nin en seçkin mağazaları yer alır. Ayrıca, yeme-içme, eğlence tesisleriyle alışveriş dışında rekreasyon olanakları sunmaktadır.

Ankara Alışveriş Merkezleri

Forum Ankara Outlet

365

Anatolium

Beğendik

Meydan Batıkent

Gordion

Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Ankuva

GSStore

Optimum Outlet Ankara

Karum

Beytepe AVM

ANKAmall

Atakule

Taurus Ankara

Kızılay AVM

Cepa

ACity Outlet

Anafartalar Çarşısı

Armada

Yenimahalle Semt Pazarı

Antares

GSStore Ankamall

Bilkent Center

Tepe Prime Avenue

Tandoğan Kapalı Çarşısı

Nata Vega Outlet

Ulus Şehir Çarşısı

Kentpark

GSStore Kızılay AVM
E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir Rehberi ve Bilgi Kaynağı