Atasözleri Sözlüğü A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Hocanın (imamın) dediğini yap (söylediğini dinle), arkasından gitme (yaptığını yapma) Atasözünün Anlamı Nedir ve Açıklaması Ne Anlama Gelir

Hocanın (imamın) dediğini yap (söylediğini dinle), arkasından gitme (yaptığını yapma)

Bir din görevlisinin anlattıkları dinin buyruklarıdır. Ancak insan beşerdir, şaşar. O da hatalı, kusurlu olabilir; hatta bile bile yanlış da yapabilir, söyledikleriyle yaptıkları birbiriyle çelişebilir. Bu bakımdan dikkatli ol; bu gibi yanlış yola sapmışların peşinden, onlar dinin buyruklarını anlatıyorlar diye sakın gitme.Hocanın (imamın) dediğini yap (söylediğini dinle), arkasından gitme (yaptığını yapma) atasözünün anlamı nedir, Hocanın (imamın) dediğini yap (söylediğini dinle), arkasından gitme (yaptığını yapma) açıklaması ne manaya gelir, anafikiri nedir, hangi durumlarda nerede kullanılır ve bu atasözü ile temel olarak anlatılmak istenen nedir bunu öğrenmiş oldunuz. Sizde bu temel açıklamayı kendi örnek cümleleriniz ve hikayeniz ile destekleyebilir ve uygun durumlarda kullanabilirsiniz.

Hocanın (imamın) dediğini yap (söylediğini dinle), arkasından gitme (yaptığını yapma) atasözü 1117 kez okunmuş ve öğrenilmiştir.

Aşağıdaki diğer atasözlerine de bakabilir ve anlamlarını öğrenebilirsiniz :


Atasözü Nedir?

Atasözlerinin özellikleri nelerdir?

Deyimler Sözlüğü

E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir ve Bilgi Rehberi