Aramayı Göster

Yay Burcuna Ait Karakteristik Genel Özellikler Nelerdir


YAY BURCU ÖZELLİKLERİ 

İdareci Gezegeni

Jüpiter

Elemanı 

Ateş

Karakteri 

Değişken

Cinsiyeti 

Erkek

Uğurlu Günü 

Perşembe

Uğurlu Sayısı

3

Uğurlu Rengi

Turkuvaz, mor, eflatun

Uğurlu Taşı

Firuze, mavi topaz

İdare Ettiği Organ

Uyluk ve kalçalar, sinir sitemi 

Olumlu Özellikleri

İyimser, neşeli, sıcakkanlı, dürüst, açık fikirli, özgürlüğüne düşkün

Olumsuz Özellikleri

Abartıcı, maceracı, fazla iyimser, kaprisli

Anlaştığı Burçlar

Koç, Aslan, Terazi, Kova

Anlaşamadığı Burçlar

Balık, Başak

Zıt Burcu 

İkizler  (Zıtlaşarak Anlaşır )

 

Yay Burcu insanları,içten ve iyimser yaşam görüşleri ile dikkat çekerler. Özgürlükçü ve geçmiş hataları tekrarlamayan, pratik insanlar bu burçtan çıkar. Kısıtlamalar onları altüst edebilir. Adil tabiatları ile haklıdan yana olurlar. Bilmediklerini araştırıp keşfetmeyi, edindikleri bilgileri depolamayı severler. Yeni yerleri tanımak için gezerler. Aynı anda birden çok iş ile ilgilenebilirler. Yeniliklere tapar, yeni kültürlerle ilgilenip, mutlu olurlar.

Yay karakteri sinirlendiğinde insanları devirebilecek bir düşünce gücüne de sahiptir.

İyi konuşmacı ve tartışmacı olurlar. Alışkanlıklarından kolayca vazgeçerler. Gergin ve huzursuz olur, bazıları ise kendilerini bile kandırabilir. Paralarını riske atarlar. Çabuk öfkelenmelerine karşın kötülük düşünmezler. Enerji ve heyecanlarını kontrol altında tutamazlar.

Dikkat çekici bir ev isterler. Eğlence yaşamını sever ve işten çok yaşamı ev dışında geçer ve toplumda önder olabilirler. İş hayatında büyük işlerin önemli adamı rolünü üstlenirler. Her zaman ileri bakış açısı, onların zamanı önden yaşamasını sağlar. Ayrıca doğuştan gelen bir şansı vardır. Tuhaf işler onu çekebilir. Sabırsız tutumu ile bazı işleri yarım bırakabilir. Fazla enerjisini spor ile dağıtması gerekecektir. İnançsızlıktan, dini tutuculuğa giden aşırı saplantıları olabilir. Yay Burcu olağanüstü mizah anlayışı ile asla tekdüze olamaz.

Yay burcu hep daha iyiye, daha gelişmişe yönelme arzusu taşır. Gerçek bir demokrattır, herkese eşit davranır. Şayet aksini gösteren bir durum söz konusu değilse özellikle mesleğinde bitip tükenmeyen bir enerjiye sahip olabilir. Azim ve sorumluluk duygusu ile her detayın üzerinden gelebilecek bir potansiyeli olabilir. Cinsellik ve tüm fiziksel güçler hayatında önem taşır. Maddi güce sahip olmak isteyebilir. Dışa dönüklüğü sebebi ile kendi aleminde yaşayan insanları anlamakta zorluk çeker. Kendi içinde ve üst makamlarda sıklıkla çatışma yaşayabilir. Bunun sebebi hayatı her alanda çözümleme ve irdeleme merakı olabilir.

 

YAY BURCU KIZLARI

Yay kadınları her zaman, her yerde görülen Polyanna'lardır. O her yerde yalnız yaşayacaktır. Yay kızları çok bağımsızdır. Ve her iki cinsten Yay'ların da aile bağlarına garip bir uzaklıkları vardır. Belki de bu, çok yolculuk yapmalarından ve ailelerini iyi tanıyacak kadar evde kalmamalarından kaynaklanmaktadır. Hatta sinemaya veya arkadaşlarının evlerine giderken bile, huzursuz bir şekilde hep yoldadırlar.

O, her zaman size duymak istediğiniz şeyleri söylemeyecek. Çoğunlukla açık sözlülüğü ve utandırıcı sorularıyla saçlarınızı diken, diken edecek. Ama arada sırada öyle özel, öyle harikulade bir şey söyleyecek ki, size şarkı söylüyormuş gibi gelecek.

Biraz aklınızı kurcalayacak ama, Yay kızlarının çoğu arkadaşlıkla aşkı, aşkla arkadaşlığı birbirine karıştırır. Partnerinizde çekingenliği, utangaçlığı tercih eden eski kafalı erkeklerden biriyseniz, kendinize başka bir Bingo arkadaşı arasanız daha iyi edersiniz. Bu genç hanımın parlak içten bir davranışı vardır. O' nun ne hissettiği ve ne düşündüğü nasıl davrandığı ve ne söylediği özdeştir. O' nun açık sözlü patavatsızlığı doğal olarak anlaşmazlıklara, ateşli kavgalara, en azından incinmelere neden olur, ama bu O' nun ruhunu ezemez. Jüpiter gururu yüzeye çıkar ve O' nu bir bunalımdan kurtarır; kalp ağrısını yılın en büyük şakası olarak herkese kabul ettirir. Belki içten içe ağlayabilir. Ama flörtüyle bozuşması konusunda arkadaşlarının sorularına öyle kurnazca cevaplar verecektir ki, herkes bozulan ilişkilerinin zararsız bir flört olayından başka bir şey olmadığına karar verecektir. Er geç her şeyi mahvetmek için ne söylemiş olabileceğini düşünerek yastığı gözyaşlarıyla ıslattığını hiç kimse tahmin etmeyecektir.

Böyle olaylar yüzünden bir Yay kızı bekar kalırsa o gene de yaşamın tadını çıkaracak ve çok eğlenecektir. Bir erkek yerine çevresinde dolaşan bir düzine erkek olacak ve O onların hepsinden hoşlanacaktır.

Yay erkeği gibi yay kızıda evlilik bağından biraz ürker. O' nu yakalamak için olta olarak parlak, renkli gelin telleri kullanmanız gerekecektir. O erkeklerle ilişkilerinde havalı geleneklere uymayan biridir. Siz kendisiyle eşit olarak düşündüğü için, sizinle aynı davranışları gösterdiği gibi, aynı süveteri de giyecektir. Yay kadınlarının çoğu gibi, sporu ve kamp yapmayı da seviyorsa , O' nu erkek çocuklardan ayırt etmekte zorluk çekebilirsiniz. Ama aslında hiç de öyle değildir. Bir kere, süveteriniz O' nun üstünde farklı görünür. Jüpiter kadınları zaten yapısal olarak erkeksi değillerdir. Onlar tanıdığınız kadınların çoğundan daha kadınca, daha yumuşak olabilirler. O' nun ortalıkta bu kadar çok erkekle dolaşıp arkadaşlık etmesi ve sizin O' nu hep kalabalık içinde görmeğe alışmanız bu yüzdendir. Bu kadar titizlikle dürüst ve hilesiz olduğu için, ününü korumakta biraz dikkatsiz davranabilir. Ve toplumun istediği iki yüzlülüğü hor görülebilir. Bunu O' na sorarsanız, sözünü esirgemeyecektir. Herhalde size, geleneklere uygun saatte eve dönmenin masumiyet işareti olmadığı gibi, gece yarısı vals yapmanında herkesle ilişki kurmak anlamına gelmediğini söyleyecektir. O kendi ahlakının kötülüklerden uzak olduğunu bilmektedir ve önemli olan da budur. Doğal olarak, çok yanılmaktadır. Bir kadının ünü söz konusu olunca, başka insanların ne düşündüğü önemlidir. Ama O' nun tutumunu anlamağa çalışmalısınız. Genellikle ne anlama geldiğini bile bilmeden bazı şakalara güldüğü için,

O' nun hafif bir kadın olduğunu düşünmeyin.

Gerçek şudur ki, O kalbi güven dolu bir çocuktur. Görünüşü o kadar saftır ki, kurtlara, tatlılıkta adam kandırma ustalarına ve şarlatanlara cesaret verir. Ne kadar akıllıca tartıştığını ve nasıl şaşırtıcı şekilde mantıklı olabildiğini unutun. Tüm bunların O' nun kalbiyle hiçbir ilgisi yoktur. Kafası tartışma götürmez. Parlak ve zekidir ve herhangi bir tehlikeden kendini kurtaracak güçtedir. Ama kalbi savunmasızdır. Sık, sık düşer ve yaralanır.

O' nun bir başka özelliği de biraz sakar olmasıdır. Yay'ın neşeli havası en katı kalpleri bile eritir. Arada sırada bu kız size, kuyruğunu dostça sallayan ve ayağınızın üstünden geçen sakar bir köpek yavrusunu hatırlatacaktır. Tipik Jüpiter kızı çok iştahlıdır. O iyi yiyecekleri ve şarabı güzel giysileri sever ve yolculukta hep birinci sınıfı seçer. Yay'lar doğuştan savurgandırlar. Paraya hiç değer vermezler. Ve onlara bir doların ne demek olduğunu anlatmak epeyce zaman alır. O' na kredi kartınızı ödünç vermeden önce yükselen burcunu dikkatle inceleyin.

İlişki kurduğunuz Yay Kızı gösteri sanatlarından biriyle uğraşabilir, çünkü sahne ışıkları bunların çoğunu cezbeder. Eğer öyleyse, sanatından bıkmadıkça, mesleğinin her şeyden önce geleceğini bilmelisiniz. Alkışların kulaklarında çınlamasının verdiği heyecan; sizin O’ na söylemek istediğiniz  tüm büyüleyici romantik cümlelerden daha etkilidir. Seyahat perisi ona gezip dolaşma tutkusu vermek için her zaman yanı başında olacaktır. Yapabildiğiniz zaman siz de O' nunla birlikte tatile gidin. Eğer birlikte gidemiyorsanız, bırakın kendisi gidip keyfine baksın, siz de O' na güvenin O sizi sevmektedir.

Onun gönül işlerindeki rast gele davranışlarına ve evlenme konusunda ki çekingenliğine bakarak duygusuz olduğunu düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz... Yapmayı başarmışsa, Cumartesi-Pazar günleri de bu işten kusursuz not almasını bekleyemezsiniz. Yay kadınlarının çoğu mutfak işlerine bayılmazlar. Ama üzüntülü olduğunuz bir gün, sizi neşelendirmek için nefis bir kremalı tatlı yapabilir. Kendisinin de korkunç öfkeye kapıldığı zamanlar olacaktır. çok kırıldığı zaman, acı şekilde alaycı bir dil kullanabilir. Ancak daha cümlesini bile bitirmeden ne söylediğini unutur ve neden aklınızı bu söze taktığınızı da bir türlü anlayamaz. Çocukları herhalde O' na hayran olacaktır. O, çocuklarının yakın arkadaşı olacak ve onlarla sirk oyunu oynayacaktır. Hiç kimse konuklarını bir Yay gibi cana yakın bir şekilde ağırlayamaz. Hatta O' nun Aslan kız kardeşleri bile. Hem de Aslanlar sosyal faaliyetlerinde hiç gevşek davranmazlar. Yay kadınının neşeli uyumlu arkadaşlığının da çöpçüden sizin amirinize kadar her sınıftan insana candan karşılandığını hissettiren bir özellik vardır.

Yay kızının aslında neyse öyle kalmasına izin verdiğiniz ve kendisini eli kolu bağlı hissettirmediğiniz sürece yay burcundan Polyanna size üç ikramiye verecektir: sadakatini, güvenini ve sevgisini. Bu üçü birbirinden hiç ayrılmaz çünkü O sevgisini verdiği zaman arkadaşlığı da hemen onun yanı başında gider.

 

YAY BURCU ERKEKLERİ

Yay burcu erkeği bazı manevralarla ele geçirilebilir. Hemen, hemen her zaman onun çevresinde bir kalabalık bulunur. Bu da başka bir engeldir. Ona yaklaşmak için bütün insanların arasından kendinize yol açmak zorunda kalacaksınız. Ama karamsar olmayın çünkü bu adam son derece iyi bir insandır. O kadar iyimserdir ki, düşmanlar kendisine kocaman bir at gübresi gönderseler, hiç alınmaz. Atı göndermeyi unuttuklarını düşünür. Bu çeşit bir iyimserlik tehlikeli olabilir. Bu da gerçekten körü körüne inancın başka bir şeklidir.

Yay erkeğinde bunlardan yığınla vardır. Böyle safça bir inanış Yayın sık, sık çamura düşmesine neden olabilir.

Güvenmek çok iyi bir şeydir. O, kelimenin tam anlamıyla gözü kapalı bir hayalci değildir. Onun hayalleri her zaman Jüpiter’in zeki mantığının ve merakının süzgecinden geçer. Eğer bunlar Yayın dürüst kontrolü altında bulunursa, herhalde çılgınca oldukları kadar yararlı da olacaklardır; henüz dünya bunları anlamaya hazır olmasa bile. En ufak bir gerçekleşme umudu olduğu zaman, Yay boyalarını çıkarıp hayallerini en canlı ve cesur renklerle boyayacaktır. Ancak, ileriye yönelik fikirleri ezmek için bekleyen ve kendilerini kanıtlama şansını tanımadan bunları boğan geri kafalılar her zaman bulunur ve ortalıkta ne kadar çok geri kafalı olduğunu biliyorsunuz.

Talihli olduğu için Yay doğal olarak iyimserdir. Tipik Yay ezici darbelerin etkisinden çabuk kurtulur. Jüpiter erkeğinin aşktaki şansı da aynen böyledir. O, şanslıdır. Şansı yaver gitmediği zaman çabucak kendini toparlar. O, dürüst olmayan insanları diğerlerinden ayırır, çevresinde bu kadar çok arkadaşı ve dostu olmasının nedeni de budur. İnsanların dış görünüşlerinin ötesine bakarak aldatıcı olmayan gerçek değerleri arar. Bu düşmanları olmaması demek değildir. Kuşkusuz düşmanı da vardır, ama başka burçlardaki insanların düşmanlarına oranla, Yayın düşmanlarının sayısı çok daha azdır. Onun içtenlikle söylediği sözlere gücenenler boğazını sıkıp boğmak isteyebilirler, ancak genellikle eninde sonunda kötü niyetli olmadığını anlarlar. Yay erkeğinin günahı hiçbir zaman kasten acımasızca kötülük etmek değildir, sadece nezaketsizlik ve düşüncesizliktir.

Artık anlamış bulunuyorsunuz ki, Yay’ın konuşması şu sembolik oku kadar direktir. Çirkin şeyler söyleyebilir ve eğer ona aşıksanız, bu sözleri yanına kar kalabilir. Henüz tanıştığınız bir Yay erkeği parlak, dikkatli bakışlarını yüzünüze dikerek size, tam bir erkeğin metres olarak seçeceği kız olduğunuzu söylediği zaman ona ne kadar içerleseniz haklı olursunuz.

Yay erkeği romantik hayatını yüzeysel düzeyde yaşar, ama bu konuda dürüsttür. Yay rast gele ilişkiler peşindedir ve bazen o kadar rast gele olur ki, düpedüz her önüne gelenle ilişki kurar. Kadınlar çoğunlukla Yayın davranışlarını yanlış yorumlar ve aralarındaki ilişkiyi gerçekte olduğundan daha ciddi zannederler. Aynı şekilde, hafif, fiziksel olmayan bir arkadaşlık, sadece dolaşacağı bir kız ararken de, karanlık emeller peşinde koştuğu sanılabilir. Her iki şekilde de Yay zararlı çıkar. Ama o gene de şanslıdır ve bütün bu karışıklıklar düzelir. O bir flörttür, bu inkar edilemez, ancak yalnızca seks aramamaktadır. O değişiklikten ve kafaca uyarılmaktan hoşlanır. O sadece kendisini oyalarken, bir kadın ona yapışacak olursa, aralarında geçen her şeyin bir şakadan başka bir şey olmadığını anlatmaya çalışacaktır. Bu durumda kızcağızın yapabileceği pek bir şey kalmaz. Yay erkeği kadında ısrarla zeka arar. Kıskanç olmayın. Kuşkucu olmayın. Sonunda onu elde etmek istiyorsanız, kemendinizi hazırlayın. Onu sorguya çekmeyin, ağlayıp sızlayıp dırdır ederek bırakıp gitmekle korkutmaya çalışmayın. Onu özgürlüğe boğun. Düşünün, bu onun için ne kadar rahatlatıcı olacak. Eğer yaşamı onunla aynı espri içinde alırsanız ve insanları oldukları gibi kabul ederseniz, onun kendisine bir eş olacak kadında aradığı başlıca özelliklere sahip olacaksınız. Birbirinize esasta dürüst davrandığınız sürece, birlikte uçurtma uçurmak çok eğlenceli olabilir.

Çocuklardan büyüdükleri zaman daha çok hoşlanacak, ancak bebekler ve yeni yürüyenler onu biraz şaşırtacaktır. Yay burcundan babalar genellikle çocuklarını açık havada gezmeye götürmeye bayılırlar. Belki erkek çocuklarına daha yakın olacaklar, yaptıkları sporları veya diğer faaliyetleri onlarla paylaşacaklardır. Ama kızlara da şefkat göstereceklerdir. Çocuklar onda baba imajından daha çok arkadaş bulacaklardır. Çocuklar büyüdükçe babalarına daha yakınlaşacaklardır.

Yay hem kalbiyle hem de kafasıyla düşünür. Her zaman akıllı olmayacaktır. Bazen akılsızca cesur davranacaktır. Sendeleyip düşecek, sonra kalkıp tekrar deneyecektir. Ama hemen, hemen her şey için onu affedeceksiniz, çünkü çok büyük dürüst ve gerçek bir aşk ile kalbinizi serbest bırakacaktır.
Rüya Arama
Kelime
  
Rüyanızda gördüğünüz unutmadığınız en belirgin nesneleri veya varlıkları arayınız.
Alfabetik Rüyalar


Döviz ve Altın Fiyatları, Güncel Döviz ve Altın PiyasasıE-sehir.com © 2004 - 2023, Türkiye Şehir Rehberi ve Bilgi Kaynağı