Aramayı Göster

İkizler Burcuna Ait Karakteristik Genel Özellikler Nelerdir


İKİZLER BURCU ÖZELLİKLERİ 

İdareci Gezegeni

Merkür

Elemanı 

Hava

Karakteri 

Değişken

Cinsiyeti 

Erkek

Uğurlu Günü 

Perşembe

Uğurlu Sayısı

5

Uğurlu Rengi

Pastel renkler

Uğurlu Taşı

Lal, akik

İdare Ettiği organ 

Katı bir akılcılık

Olumlu Özellikleri  

Atik, uyanık, çabuk kavrayan

Olumsuz Özellikleri

Katı bir akılcılık

Anlaştığı Burçlar

Terazi, Kova

Anlaşamadığı Burçlar

Akrep, Yengeç

Zıt Burcu 

Yay (Zıtlaşarak Anlaşır )

              

İkizler Burcu’nun şu bildiğimiz ikizleri temsil ettiğini biliyor muydunuz: Yani aynı anda birden fazla kişilik…

Ve bu burçta doğan insanların değişken kişiliğinin iki farklı yanı var. İki demek yeterli mi acaba? Aslında üç, dört, hatta beş desek daha doğru olacak.

Onların biblo gibi yüzlerinde öylesine hızlı değişen çabucak parlayıp sönerken gördüğünüz şey, aşk mıydı? Yoksa, nefret mi? Buna kendinden geçiş diyebilir misiniz? Yok, yok zeka demek daha doğru olabilir. Ya idealizme ne demeli?

Üzüntü, sevinç, öfke bir anda ardı ardına İkizler’in yüzünde görebilirsiniz. Onların yüzündeki bu ifadelerin Merkür hızıyla değişmesini izlemek, bir gece kulübündeki floresan ışıkların sürekli değişmesini izlemek kadar büyüleyicidir. Gerçeğin nerede bitip hayalin nerede başladığını anlamak zordur. Bunlar birbirine karışır… Sonra tekrar ayrılırlar.

Bu değişken yaratığı nerede bulacağınızı bilmek için, fazla düşünmenize gerek yok. 

O her yerde olabilir. Fakat, aradığınız belirli bir İkizler'se, işte o zaman işiniz zor. Çünkü, o bugün burada, yarın başka yerde olabilir. Hem de aniden ve beklemediğiniz biçimde.

İkizler burcu tipleri; giysilerini, işini, aşk hayatını, evini de düşünceleri kadar çabuk değiştirebilir. Üstelik bunu öyle hızlı yapar ki, tıpkı hızlı konuşup, hızlı dinledikleri gibi.

Şayet ona bir şey anlatmak istiyorsanız konuya dümdüz girin. Çünkü onun ayrıntılarla uğraşacak hali yoktur. Zira zihni öylesine hızlı biçimde konudan konuya zıplar ki, sizi dinlediğinizi sandığınız sırada o bambaşka şeylerle ilgileniyor olabilir.

Sakın ona bunun için gücenip kırılmayın. Zira o sizin anlatmaya çalıştığınız şeyin ne olduğunu kavramıştır bile. İnanmıyorsanız, sorun, size hemen uygun bir cevap verecektir. Zaten ona kızmanız da mümkün değil. Hani “şeytan tüyü var” denilen tipler vardır ya, onların hemen hepsi İkizler’dir.

Kadın veya erkek olsun, İkizler insanı, tutucu, ilerlemeyen veya belirli konularda nerede durduğuna, tutumunun ne olduğuna karar veremeyen kimselere sabır gösteremez. İkizler, hiç değilse o an için nerede durduğunu bilir.

İkizler'in yapısı genellikle ince, çevik ve normalin üstünde uzundur. Çoğunun değerli taştan kabartma yapılmış gibi, küçük keskin çizgili yüzleri vardır. İkizler bir şeye sürekli olarak birkaç saniyeden fazla asla bakamazlar. Aslında, onların bu tetikteki çabuk hareket eden gözleri, çoğunlukla İkizler tiplerini tanımanın en kolay yoludur. Ciltleri oldukça beyazdır, ama genellikle güneşte çabuk ve kolay yanarlar.

İkizler’de bir canlılık, hızlılık, sempatik bir dostluk ve olağanüstü çabuk, ama zarif hareketleri vardır. Her iki cinsin de normal olarak alınları açıktır.

Genellikle İkizler’i bir yere veya bir fikre bağlı tutmaya çalışmak yanlış bir davranıştır. Onlarla zeka yarışına girmekse, kesinlikle yapılmaması gereken bir iştir. Çünkü onlar, konunun içini dışını büyük bir rahatlıkla konuşabilirler. Hem de konu hakkında fazla bilgileri olmasa bile. Zira, İkizler’in hızlı kavrayan pratik zekası sizin anlattıklarınızdan fikir sahibi olması için yeterli olacak ve derhal konuya hakim olacaktır.

Tekdüze yapılan işlerin her çeşidi tipik bir İkizler’in kendisini kafese kapatılmış ve kanatları kesilmiş zavallı bir kuş gibi hissetmesine neden olur. Bu insanlar köle gibi tekdüze yaşamaktan ve monotonluktan nefret ederler.

Genellikle dünyanın en dakik insanları değillerdir. Hatta size verdiği sözü bile unutabilir ve aynı anda beş farklı kişiye söz verebilir. Sonra da hiçbirine gitmeyip o sırada yolda rastladığı arkadaşıyla birlikte bir kafede vakit geçirebilir. Ve siz o sırada ona müthiş kızmış olsanız bile onunla karşılaştığınız anda sizi yumuşatacak ve ikna edecektir. Dedik ya, onda “şeytan tüyü var” diye… Onunla arkadaş olmak çok eğlencelidir. Çok çeşitli fikirleri tartışabilir, konudan konuya geçip muhabbet kuşları gibi hiç susmadan konuşabilir. Ve de siz onu dinlemekten hiç sıkılmazsınız.

Civayı sembolize eden Merkür yapısı, yerinde duramayan, sürekli heyecan ve değişiklik ister. Yoksa mahzun ve huysuz olur.

Bütün İkizler tiplerinde çok güçlü bir gerçek niyetini saklama ihtiyacı vardır. Balıklar gibi İkizler de gerçek arzularının tam aksi şekilde davranma zorunluluğunu hissederler. Ama İkizler Burcu’nda doğanlar hayret edilecek konuşma yetenekleri sayesinde harika politikacılar olurlar.

Tabii bu tiplerin ilişkiler konusunda uzman olduklarını söylemeye gerek yok. İkizler en inatçı şekilde inandığınız şeylerden sizi nasıl saptıracağını çok iyi bilir. Ama işler sarpa sararsa, içgüdüsel olarak sizin zayıf yanınızı iyi bildiğinden, pratik zekasını ve usta dilini sizi yıldıracak şekilde kullanabilir.

Çoğumuzun bir işi yaparken sarf ettiğimiz gayretin daha azıyla, bunlar iki işi birden yapabilmektedirler. Merkür’ün idaresindeki kadın çoğunlukla, aynı zamanda ütü yapabilmekte, bebeğin mamasını yedirebilmekte ve telefonla konuşabilmektedir. Zaten İkizler tiplerinin bunalıma girmesini istiyorsanız, elindeki telefonu almanız yeterli olacaktır.

İkizler’in yazı yazma konusuyla arasında tuhaf bir şey vardır. Bu burç doğrudan doğruya yazma yeteneğine hükmeder. Bu yüzden ikizler tiplerinin hem kadınları hem de erkekleri zekice deyimleri anlamlı sözcüklerle bir arada öylesine akıllıca kullanırlar ki, hayranlıkla bakarsınız.

Böylece çoğunun konuşmacı, reklam metni yazıları, dokümanterler, oyunlar ve kitaplar yazdıklarını görürsünüz. Ancak bu kitaplar, küçük hikayeler, ders kitapları veya biyografilerdir. İkizlerin kendi hayat öykülerini veya mektup yazdıklarını pek göremezsiniz. Onlar düşüncelerini kağıda dökmeyi pek istemezler, çünkü bugün inandıkları bir şeye yarın inanmayabileceklerini içgüdüsel olarak bilirler. Tabii bu arada uzun romanlar yazmaya da sabrı yoktur. Bu nedenle reklam ve gazeteci olarak daha fazla karşınıza çıkar. Üstelik bu işler tam da onların hızlı hareketine en uygun olanıdır.

Şaşılacak kadar çok sayıda Merkür’lü yazar takma ad kullanmayı tercih eder. Sıradan bir İkizler bile ikinci adını kullanmak için bir neden bulur veya isminin söylenişini değiştirir ya da en azından lakap kullanır. Bu öyle değişmez bir kuraldır ki, tanıdığınız tüm İkizler için bu konuda bahse girebilirsiniz.

Hemen hemen bütün İkizler birden fazla yabancı dili konuşur, anlar veya okur. Kısaca, dil yeteneği mükemmeldir. İkizler tipleri sözcüklerle harikalar yaratma potansiyeline sahiptirler. Yalanını yakalarsanız, hemen konuyu değiştirip öyle ustalıkla konuşmayı kendinden başka yöne kaydırabilir ki, şaşırıp kalırsınız. Bazen bu tiplerin insanları yanıltma eğilimleri ahlaksızlığa ve suç işlemeye kadar varabilir, ama bu durum pek sık görülmez.

İşadamlığına gelince, tüm İkizler tipleri bu alanda kesinlikle olağanüstüdür. Koçlar bile İkizler’le aşık atamaz. Yeter ki, bir konuda sebat edip çalışmalarını sürdürebilsin. Zira sıkılıp başka bir alana ilgi duyma ihtimalleri de vardır.

İkizlerin çok çalışan beyinlerini herkesten iki kat daha fazla uyuyarak dinlendirmeye ihtiyaçları vardır. Ne yazık ki, uykusuzluğa çok yatkın olduklarından, nadiren yeterince uyurlar. Ama gene de daha çok dinlenme olanağı sağlamak için çok gayret etmelidirler. Asabi yorgunluklar bu tipler için sürekli bir tehlike olduğundan, o huzursuz sinirleri iyileştirmek ve çok çalışan beyin hücrelerini yenilemek gerekir.

İkizler, araştırıcı, sabırsız yapısının derinlerinde, kendisine bir ideal arar ve asıl sorun da bu idealin ne olduğunu bilmemesindendir. Hayal gücü sınır tanımadığından, bu herhangi bir şey olabilir. Para, ün, servet, aşk ve meslek hiçbir zaman yeterli değildir.

Merkür, İkizler’i hep daha yükseğe, daha yükseğe çağırır. Her zaman her şeyin biraz daha iyisini vaat ederek daha yükseğe, daha ileriye yönelmektir.

Onun gözleri keskin ve yetenekleri çeşitlidir. Parlak bir espri yeteneği, zarafeti, diplomasisi ve el hüneri vardır. Ancak gene de sebat ve sabırdan yoksundur. O değerli bir eskiyi, çabucak hiç denenmemiş bir yeni için feda eder; sonra da onu böyle birdenbire harcadığı için üzülür durur.

Çevresindeki tüm insanlara aldırmadan, en derin heyecanlarını yalnızca her zamanki arkadaşı, ikiziyle paylaşır. Yani kendisiyle…

   

İKİZLER KIZLARI

İkizler burcu kızları açıkça cinsel zevklere pek ilgi duymazlar. Onun kendini ihtirasa ya da her hangi başka bir şeye ciddi şekilde kaptıracak kadar uzun süre bir yerde durması zordur. Onun zihni sürekli olarak orada burada dolaşır durur ve aynı anda bir sürü yorum ve eleştiri yapar. Ancak, biraz daha derinliğine bakın. Bir İkizler kadının içinde bulunan birkaç kadın arasında bir yere gizlenmiş olan romantik bir tane mutlaka vardır. Onu ortaya çıkarabilmek ise, tamamen size kalmış. Şayet onun zihinsel, ruhsal ve fiziksel zevklerini tam bir uyum içinde uyarabilirseniz, yoğun bir cinsel ihtirasa sahip olabilecek biri olduğunu görürsünüz.

İkizler kişiliği içinde bulunan çeşitli kadınların size verdiği mutluluğu bozmadan, onun bu yönünü nasıl açığa çıkarabileceğiniz konusunda sorunlar çıkabilir tabii...

Bir İkizler Kızının birkaç kadına bedel olduğunu unutmayın. Ancak, bunları sınıflandırmak için gerekli olan yüksek matamatikle uğraşıp uğraşmamak sizin bileceğiniz iş.

Her bir İkizler Kızı, kendi başına çok özeldir ve de birbirlerinden farklıdır. Yani ne zaman içlerindeki diğer ikizi ya da üçüzünü açığa çıkaracağını bilemezsiniz.

Bu kadınların yaşı, onlardan ne bekleyebileceğiniz konusunda önemli bir ipucudur. Çünkü, olgunluğa erişinceye kadar, gönül ilişkileri onun için oyundan başka bir şey değilmiş gibidir. İnanılmaz derecede maymun iştahlı ve ne yapacağı belli olmayan biri olabileceği gibi son derece tutarlı ve kararlı biriymiş gibi de görünebilir.

Önceleri sizin gülümseyişiniz, sesiniz ve hatta yürüyüş biçiminizle kendinden geçebilir. Sonra bu kendinden geçiş tersine döner ve çoraplarınızdan saçınızın biçimine kadar her şeyinizi öylesine zekice ve keskin bir alaycılıkla eleştirir ki, aldığınız yaralar için tedavi olmanız gerekebilir. Şimdi bu durum sizin bir İkizler Kızı'na talip olmanıza engel olmasın. Unutmayın, bir kadın yerine en az iki hatta üç-dört kadınla birlikte olacaksınız.

Sabah evden çıkarken sizi uğurlayan kadın, akşam eve döndüğünüzde bambaşka biri olarak karşınıza çıkacak ve siz aynı zamanda birden fazla kadınla birlikte oluyormuş duygusuna kapılacaksınız. Bu da pek kolayca vazgeçilebilecek bir şey olmasa gerek.

İkizler Kızları göründükleri kadar duyarsız değillerdir. Sahip oldukları çok hareketli düş gücüyle pek çok hayal kurarlar. Romans, bunları ifade ettikleri en kolay yoldur. İkizler'in başka kadınlardan en az iki kat daha fazla anlatacak şeyleri vardır. Bir İkizler Kızı'nın sizin öfkenize değil şefkatinize ihtiyacı olduğunu unutmayın. Tabii bu arada onun kendini bir kişiye vakfetmesini de beklemeyin.

İkizler Kızı, bir erkeğin zihinsel yeteneklerine ve zekasına hayran olurken, öte yandan onun edebiyat ve fen bilimlerine antipati duymasına, müzik ve şiire karşı ilgisizliğinden hoşlanmayacaktır. Yeterince yaratıcı olan, baleden ve edebiyat dünyasından hoşlanan bir erkek onun çift kişiliğini yeniden canlandırır.

Kendi karmaşık karakterinin yarattığı şaşkınlığı size yük etmeden, genellikle kendine saklamayı bilir. Hayat dolu ve neşeli bir arkadaştır. Çoğunlukla canlı kişiliğiyle pırıl pırıl parlar, zekice imaları ve esprileriyle sizi eğlendirir ve dünyadaki hemen hemen bütün konularda akıllıca konuşur. Romantik bir ilişkinin gerektirdiği tüm duygusal davranışlardan hoşlanır ve sizi fethetmekte hiç zorlanmaz. O, kuşkusuz donuk, boş veya monoton bir kadın değildir. İkizler kızı "gerçekten aşık" olmak ister, ama bu onun gözünü korkutur, cesaret edemez. Anne olmayı da çok ister, ama çoğunlukla bu da onun gözünü korkutur. Karşılaştığı her erkekte başka bir güzellik bulur, ama, onun mutlu olmak için aradığı tüm güzellikleri kendinde toplayan erkeği bulmaya çalışır.

İkizler Kızı'nın sevgiliden daha çok müthiş bir arkadaş olduğunun farkına vardığınız zaman bunun ne kadar keyifli olduğunu hemen anlayacaksınız.

Bu kızlar, denizin dibine dalmaktan sürat yarışlarına, bisiklete binmekten tenis oynamaya kadar her türlü merakınızda size arkadaşlık edecektir. Ondan kararlılık ve değişmezlik beklemediğiniz sürece tümüyle büyüleyici bir partner ve arkadaş olacaktır. İkizler kızlarından sadakat istiyorsanız, onu gerçek aşkını kazanacak kadar ilginç olmanız koşuluyla, size sadık da kalabilir. Yani şu zihinsel, ruhsal ve fiziksel uyumu sağlayacaksınız; fiziksel uyum, diğerlerinin karışımına da sonradan tuz biber gibi eklenecek. Onda şaşılacak kadar iyi bir iş kafası vardır ve tüm orijinal fikirlerinizi destekleyecektir. Fazla bir gelire ihtiyacınız olduğu zaman, çalışmaktan çekinmeyeceğine güvenebilirsiniz; kazandığı parayı nasıl harcayacağını da çok iyi bilir. Her ne kadar uçarı bir izlenim de yaratsa, göründüğü kadar uçarı değildir. Tüm o parlak küçük konuşmaların altında, o bir düşünür, hem de çok zeki bir düşünürdür.

İkizler Kızları aynı zamanda huysuz biridir. Bunu böylece bilmelisiniz. üstelik, hırçın ve küstah olduğu zamanlarda alaycı da olabilir. Aynı zamanda zeka yönünden size meydan okuyabilir. Fakat İkizler eşiniz, yaşam koşullarıyla kolay kolay sarsılmayacaktır; kesin önyargıları da yoktur. Onu sorguya çekmeyin. Siz onurlu bir insansınız. O da öyle. Bu kızın oldukça bağımsız bir bireyci olduğunu daima hatırlayın.

İkizler Kızı, rutin ev işlerinden bıkan ve canı sıkılan bir kadın olacaktır. O, hayal kurarken, okurken ya da bir tiyatro oyunu yazarken, yataklar yapılmadan, mutfaktaki bulaşıklar yıkanmadan öylece kalacaktır ve bundan da pek fazla rahatsız olmayacaktır. Akşam yemeklerinde bir kutu konserve fasulye verecek, teneke kutuyu açmak zahmetine bile katlanmayacaktır. Ama, onunla en kısacık saatlerde en tatmin edici konuşmaları yapabileceksiniz. Yaşamın sizde yarattığı düş kırıklıklarını sempatiyle karşılayacaktır.

Ayrıca onun yemek pişirmeyi, sofra kurmayı bilmediğini sakın zannetmeyin. Zodyak'ın el becerisi en fazla gelişmiş İkizler Kızları'nın lezzetli yemekler ve göz zevkine hitap eden süslü masalar kurmak gibi bir becerisi de vardır. Ve sizi, misafirinizin önünde asla mahcup etmeyecektir. Hatta tüm o mumlar, çiçekler ve gümüşlerle donattığı masayla patronunuzdan başbakana kadar herkesi evinize akşam yemeğine getirebilirsiniz; eşiniz o kadar nazik ve çekici olacaktır ki, konuklarınız evlerine gitmeyi bile istemeyeceklerdir.

İkizler annesi, güler yüzlü ve neşeli bir anne olacaktır. Çocukların kendisini sınırlamasına izin vermeyecektir; çünkü herhalde onların fazla üstlerine düşmeye fırsat bulamayacak kadar çok projenin peşinde olacaktır. Çocuklar da onun bu bağımsızlığını taklit edecek ve bunun yararını göreceklerdir.

İkizler eşiniz uçakla gidebileceği hiçbir yere trenle gitmeyecektir. Konuşabileceği hiçbir yerde sessiz kalmayacaktır. Yardım edebileceği hiçbir yerde başını çevirip geçmeyecektir. Ve koşabildiği hiçbir yerde yürümeyecektir. Ona bunların tersini yapmak için zorlamadığınız sürece yanında hiçbir zaman sıkılmayacağınız çok renkli ve keyifli bir eşe sahipsiniz demektir.

  

İKİZLER ERKEĞİ

 Bir İkizler Erkeği, ayaklarınızı yerden havalandırıp gökyüzünün bulutları arasında dolaştırabilir. Kendinizi, dünyayı ve her şeyi bir anda unutabilirsiniz. Fakat, bu anın ne kadar süreceğini ne siz bilebilirsiniz, ne de karşınızdaki İkizler Erkeği… Zaten size böyle bir güvence de vermiş değildir. Ayrıca da kendisinden herhangi bir söz almaya kalkışmayın. Alsanız bile bu sözün yerine getirileceğini fazla beklemeyin.

Aslında İkizler Erkeği’nin sabah gittikten sonra akşam dönmesini bile beklemeyin. Ve dönüp geldiği zaman da nerelerde olduğunu sormayın. Tabii onu istiyorsanız… Onun geldiğini görünceye kadar sakın kendisini aramayın, gitmek istediği zaman da paltosunun eteklerine yapışmayın. Böylece onun aşkını kazanma şansınızı artırırsınız.

Yoksa, hâlâ farkında değil misiniz?

Aşık olduğunuz adam bir İkizler. Üstelik iki değil belki de üç hatta dört erkekle birliktesiniz. Ve bunlardan hangisine aşık olduğunuzu bilemiyorsanız, o zaman işiniz zor. Aslında hepsine birden aşık olmuş olabilirsiniz. İşte bu iyi bir durum. O zaman hepsini tek tek tanıyorsunuz, demektir. Zira İkizler Erkeği’nin içindeki diğer kişilerin hiçbiri diğerine en ufak benzerlik göstermez.

Belki birinin diğerinden farklı olduğunu sezinlemiş olabilirsiniz. Ama kesinlikle bunu bilmeli ve birinin yaptığını diğerinden beklememelisiniz. Onun çift yapısı, birbirinden tamamıyla farklı iki kişilikten oluşur. Hatta kendisiyle ilişki kurduğunuz İkizler Erkeği, aslında üçüz veya dördüz de olabilir. Eğer öyleyse, kendisiyle yalnız olduğunuz zaman bile, size hatırı sayılır bir kalabalık eşlik edecek demektir.

Tipik bir ikizler, insanlardan hoşlanır. Ne kadar çok olursa, o kadar mutlu olur. Tatlı konuşmayan bir İkizler tipi hemen hemen yok gibidir. Eşsiz bir zevki vardır, zekice esprilerle doludur ve komplimanları sıcak bir içtenlikle yüreğinize akar.

Genellikle, kusursuz sosyal davranışların ustası olarak, bir partinin çeşitli eğlencelerle hareketlenmesini sağlar. Bol bol oradan oraya dolaşma fırsatını elde ederek, mümkün olan en çok sayıda her çeşit insanla tanışma olanağını bulmaya bayılır.

Eğer onunla ilk kez, o büyüleyici çift kişiliğini oynadığı bir sosyal faaliyette tanıştınızsa, hiç şansınız yok demektir. Onun şimdiye kadar karşılaştığınız en heyecan verici, en zeki, en ilginç erkek olduğuna inanacaksınız. Bu gözleminizi hiç kimse tartışamaz. Kesinlikle öyledir. Heyecanlanmanıza ve etkilenmenize şaşmamak gerek. Ancak, onun isminizi değiştirmesine izin vermeden önce, kaprisleri rüzgar gibi değişen ve daha balayı bile bitmeden hayattaki amaçları tümüyle değişebilecek bir erkekle, ne olacağı belli olmayan bir geleceğe katlanabileceğinizden emin olmanız gerekir.

Ziyaretinize gelirken size çiçekler, parfüm, bir plak veya bir iki kitap getirir. Kendi yazdığı bir kitabı da getirebilir. Siz onun neşeli davranışı karşısında mutluluktan güneş gibi ışıldar, parlak, zeki şakalarına kahkahalarla güler ve o canlı, nazik, ilgili çekiciliği altında mum gibi erirken saatlerin nasıl geçtiğini anlamazsınız. Dünyada başka hiç kimsenin yapamayacağı biçimde, yüzlerce değişik şekilde “seni seviyorum” diyebilir.

Ertesi gün telefon ederek, hiçbir anlaşılır nedene dayanmadan randevunuzu iptal edebilir. Bu durumda aklınıza her türlü şey gelebilir. Sizi sevdiğini söylerken sadece şaka mı ediyordu? Başka birini mi görmeye gidecek? Başı dertte mi? Korkularınız doğru olabilir. Ama, yanlış da olabilir.

Bir hafta sonra, alaycı imalarla dolu, sıkıntılı ve sinirli bir halde tekrar ortaya çıkar. Sabırsız, eleştirici ve huysuzdur. Ayakkabılarınızı, rujunuzu, edebi zevkinizi eleştirir ve birlikte olup olamayacağınız konusunda ciddi endişeleri vardır. Ya da suratsız, canı sıkkın, dalgın, mesafeli ve soğuktur. Niçin diye sormanın hiçbir yararı yoktur, nasıl olsa tatmin edici bir cevap alamazsınız.

Bu tecrübeden dersinizi almadıysanız, birkaç gün sonra sizi arayıp en şirin haliyle gezmeye götürecektir. Siz de onun bilgisi ve çeşitli ilgileriyle tamamen hipnotize olmuş bir halde sanat galerisini, tiyatroyu, müzeyi, ya da operayı gezerken her şeyi unutursunuz.

O olağanüstü müşfik, geleceğiniz konusunda tatlı, renkli hayaller ve düşsel umutlarla dolu olacaktır. Sonra evlenme teklif eder. Birdenbire. Beklenmedik bir hızla. Birkaç gün önceki tüm fırtınaları, kaygılarınızı unutarak, fikrini değiştirmesine fırsat vermeden “evet” derseniz –işte olanlar oldu- hiçbir zaman çözemeyeceğiniz bir bilmeceyle nişanlandınız.

Doğum haritasının geri kalan kısmı ne derse desin, İkizler Erkeğiniz doğduğu anda Güneş İkizler Burcu’ndaysa, (ki öyledir) bu adam yarın, bugün olduğu gibi olmayacak, dünden de hiçbir sürekli anı taşımayacaktır. Ne şekilde olursa olsun, değişecektir. Neyse ki bu değişiklikler her zaman iyiye doğru olabilir ve o sürekli daha yüksek bir hedefe doğru yönelebilir. Ama tersi de olabilir.

Eğer kumar oynamaktan hoşlanıyorsanız, tam size göre biri demektir ve onunla kafaca ve ruhsal olarak güzel bir uyum sağlayabilir, birlikte ihtiyarlamayı başarabilirsiniz.

Eğer, çok fazla yaklaşmazsanız, bir İkizler Erkeğini sevmek kolay ve eğlencelidir. Onun sadece kendisine ait olan ve başka hiçbir kimseyle, hatta sizinle bile asla paylaşmayacağı bir iç yapısı vardır. Davranışlarınızı serin ve hafif tutun. Çok ihtiraslı ya da dramatik davranmayın. Onu bıktırmayın. Ona her zaman heyecan verin. O zaman İkizler Erkeğiyle aranızdaki aşk çok özel olabilir. Onun değişkenliğine karşı çıkmayın. Siz de onunla birlikte değişin. Onun kadar hızlı hareket edin ve yaşamla ilgilenin. Aksi halde aşkınız, sıradan bir ilişki olmaktan öteye geçemez.

O, her şeyin üstünde bir kafa arkadaşı aramaktadır. Kendi zeka düzeyinde, hatta zaman zaman daha üstün birini istemektedir; çünkü o bir egoist değildir. O gerçekçi ve her şeyini zeka yarışında kazanan biridir. Asla, kişiliksiz bir köleyle veya bir ahmakla evlenmek istemez. Bırakın kadınca görünüşünüzün yanı sıra parlak zekanız da ortaya çıksın. Bu, bazı erkekleri korkutabilir, ama İkizleri korkutmaz. Aksine onu size doğru kuvvetle çekecek yegane şeydir.

İkizler, şapkasını nereye asarsa orası evidir. Eski anılara, yerlere, insanlara ve şeylere derin ve sürekli bir bağlılık duymaz. Uzun bir yalnızlık döneminde de acı gözyaşları dökebilir, ama bu gözyaşları, geçmişe duyduğu büyük özlemden değil, kendi yalnızlığı için akar. O, topluluğu sever ve uzun süre yalnız kalmaktan nefret eder, hatta korkar. Eğer ona, her zaman yanında olacak, ama ona dayanmayacağı gibi onun da kendisine dayanmasını istemeyecek bir eş olacağınız mesajını iletirseniz, o zaman belki uzun süreli bir kontrat imzalamayı düşünebilir.

Tabii bu arada şu sakıncaları aklınızdan çıkarmayın; birçok İkizler birden fazla kez evlenirler, ancak bu birden fazla evlenme, olgunluk çağını beklemeden, çok genç yaşta evlenirlerse olabilir.

Her İkizler’in iki eşi yoktur. Ama, hemen hemen başka her şeyleri iki tane olur. İkiye katlamaktan hoşlanır.

Mali konularda, ikilik gene ortaya çıkar. Bir Merkür erkeği önce son derece cömert, sonra da birdenbire cimri olabilir.

Eğer onun ikiz davranışlarının ortalamasını alacak olursanız, cömertlik ağır basar. İkizler para veya bilgi biriktirmek hevesinde değillerdir. Her ikisini de emer, değerlendirir ve daha iyi bir şekilde geri verirler.

O, hızlı çalışan, parlak zekâsının verimliliği sayesinde, yeni orijinal fikirler üretip bunları başkalarının hizmetine sunan bir iletişimcidir
Rüya Arama
Kelime
  
Rüyanızda gördüğünüz unutmadığınız en belirgin nesneleri veya varlıkları arayınız.
Alfabetik Rüyalar


Döviz ve Altın Fiyatları, Güncel Döviz ve Altın PiyasasıE-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir Rehberi ve Bilgi Kaynağı