İran Haritası, İran Şehirleri Uydu Görüntüsü Haritaları, Dunya Uzerinde İran Nerede

Dünya Haritası  » İran Haritası

İran Hangi Kıtadadır? İran Hangi Kıtada Yer Alır

İran ülkesi Asya kıtasında bulunur. İran, toplam yüzölçümü 1,648,000 km2 olan, başkenti Tahran şehri olan bir ülkedir. İran haritasını inceleyerek İran dünya üzerinde nerede bulunur görebilir, ayrıca sınır komşu ülkeleri hangileridir öğrenebilirsiniz. Harita üzerinde başlıca akarsularını, göllerini, dağlarını ve çeşitli yeryüzü şekilleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

İran Gezilmesi Gereken Önemli Şehirler ve Yerleri İran Bayrağı Resmi
İran Hava Durumu

İran Ülke Haritası

 İran Haritası
Uydu Haritasıİran Haritası

Şu an "İran Haritası" sayfasındasınız. İran haritasını farenizin sol tuşuyla tutarak yukarı-aşağı, sağa-sola hareket ettirebilirsiniz. İran Google haritasını sol üstteki işaretlerden "+"ya basarak (ya da çif tıklayarak) büyütebilir, "-"ye basarak küçültebilirsiniz. Farenizin üzerinde, ortada bulunan tekerlek tuşunu ileri-geri hareket ettirerek de İran haritasını büyütüp, küçültebilirsiniz. Sağ üstteki bölümden İran Google haritasını, uydu ya da arazi haritası olarak görüntüleyebilirsiniz.
Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

İran Ülkesinde Şu Anda Saat Kaç

İran Şehirleri

İran Şehirleri


E-sehir.com © 2004 - 2024, Türkiye Şehir Rehberi ve Bilgi Kaynağı