TC Kimlik No Sorgulama

Hac Kura Sonuçları Sorgulama, Diyanet Hac Kura Sonuçları Öğrenme 2015 Yılı


Türkiye Namaz Vakitleri, İllere Göre Diyanet Namaz Saatleri
Hac Kayıt Durumu Sorgulama

Hacı adayları, kura sonuçlarını aşağıdaki kura sorgulama bölümünden de TC kimlik numaraları ile öğrenebilirler.

2015 Yılı Hac Kayıt Kriterlerini Görmek İçin Lütfen Tıklayınız.
KESİN KAYIT TARİHLERİ

2015 yılı hac kayıtları ve kontenjan dağılımı;

2015 yılı hac kurası 12/03/2015 Perşembe günü saat 11:00’da bilgisayar ortamında çekilecektir.

Kur’a sonuçları aynı gün Başkanlığımızın http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaralarıyla sorgulanabilecektir.

Hac kesin kayıtları 16-27 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır

Kimler hac yapabilir?

Dinen sağlığı yerinde olan her müslümanın eğer parası bu görevi yerine getirmeye yetiyorsa hacca gitmesi gerekir. Arabistana gitmek için kuraya katılmanız gerek. Çünkü hac zamanında arabistana çok fazla turist gidiyor ve ülke belli bir sayı kadar kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Bu nedenle hac ziyaretçilerine kota uygulanıyor. Bu kotaya dahil olmanız içinse kuraya katılma şartınız var. Kuraya katılarak hacca gitme şansı elde edebilirsiniz. Çekilişe eşiyle birlikte katılanların çoğu zaman eşine çıkıp da kendisine çıkmaması durumunda diyanet işleri başkanlığının özel uygulaması yok. Bu nedenle hem eşine hem kendisine çıkanlar gerçekten şanslı olarak kabul edilebilinir. Kadınlar tek başına gidemiyor, ailelerinden bir erkeğin onlara eşlik etmesi gerekiyor. Erkekler tek başına hacca gidebilir. Müslüman kadınlar bu nedenle hacca gitmek için erkek kardeşleri, erkek çocukları ya da eşleri ile birlikte hacca yazılmalıdır.Hoşgeldiniz.

Sayfamızı sosyal ağınıza ekleyerek arkadaşlarınızla da paylaşabilir veya daha sonra sık sık ziyaret edebilirsiz. Sağ üsteki X simgesine tıklayarak bu pencereyi kapatabilirsiniz.