Davacıyım Fıkrası Oku, Davacıyım Komik Fıkra


Adama çarpıp öldürdüm! Davacıyım efendim... Dünyada insanlar çok çeşitli nedenlerle firmalara ve kurumlara dava acıyor. Bir gazetemiz bunları derlemiş. Ben de oturdum, aynı davalar Türkiye?de açılsa neler olurdu, diye araştırdım. İşte araştırma sonuçlarım. Eline kahve dökülen kadın: Üzerinde "sıcaktır" yazmadığını iddia ederek dava ettiği McDonald's'tan 2,5 milyon dolar tazminat kazandı. Bizde olsaydı: Kadının eline diş macunu sürülür. Kadın yaygaraya devam edince de garsonlar kadını bir temiz döver, sonra da derin dondurucuya kapatırlardı...
San Diego'da bir adam, erkekler tuvaletinde kadın gördüğünü söyleyerek duygusal travma geçirdiği iddiasıyla dava açtı...
Bizde olsaydı: Öncelikle travmayı erkek değil erkekler tuvaletine giren kadın geçirirdi. Hem de duygusal olmayanından... Hatta başına daha neler gelirdi Allah bilir.
Bir soyguncu kendisine bedava deodorant vermediği için hapishane yönetiminden şikâyetçi oldu.
Bizde olsaydı: Adam önce "Burası Migros mu lan" cümleleri eşliğinde güzelce bir ıslatılır, adamın ter kokusu hafifletilir, cezaevinde parasız hiçbir şeye sahip olamayacağı bir güzel anlatılırdı. Ertesi gün de mahkûma sadece deodorant değil, cep telefonundan tabancaya kadar satın alabileceği her turlu ürünün listesi verilirdi.
Gene Amerika'da bir kanser hastası, öngörülen süre içerisinde ölmediğini söyleyerek sağlık müdürlüğünü dava etti. Doktorların koyduğu teşhise göre çoktan ölmesi gerektiğini söyleyen davacı tazminat istedi...
Bizde olsaydı: Hasta tazminat talebinin ardından yetkililerce apar topar SSK hastanelerinden birine yatırılır, kanserden olmasa da kaptığı başka bir enfeksiyondan ölmesi kesin olarak sağlanırdı.
Bira düşkünü bir Alman, Anheuser - Busch biraları üreten şirkete 10 bin dolarlık dava açtı. Biracıya göre reklamda birayla kadınların tavlanacağı söyleniyordu. Ancak kendisi başarılı olamamıştı.
Bizde olsaydı: Açtığı davanın ardından derhal ana haber bültenlerine çıkar. Magazin programlarına konuk olur ve kendi çapında ciddi bir şöhrete ulaşırdı adam. Ve bu sayede kadın bulduğundan bira şirketi de tazminat ödemekten kurtulurdu.
Florida'da bir balıkçının ailesi hava tahmini tutmadığı için fırtınada ölen babalarının ardından, hava tahmini yapan kanalı mahkemeye verdiler.
Bizde olsaydı: Dava asla açılamaz ve sonuçlanamazdı. Çünkü Türkiye?de hava tahminleri her türlü ihtimal göz önüne alınarak yapılır. "Yarın hava kar yağışlı olacak ve zaman zaman da güneşli geçecek." Veya "denizlerimizde hava 2 ile 6 kuvvetinde olacak." (Bu hava tahmini gerçekten yapılır bizde ve inanın yaşayan bilir, ama 2 ile 6 hava arasında dağlar kadar fark vardır.)
Bir kadın sürücü çarptığı ve öldürdüğü adamın eşinden kaza anında kendisine şok yaşattığı için tazminat talebinde bulundu.
Bizde olsaydı: Sık sık olan bir vakadır bizde bu. "Önüne baksaydı kardeşim" le başlayan ve "onlar da dikkat etseydiler birader" denilerek salınan çok trafik canavarı vardır bu ülkede. Tazminat istemediklerine dua edelim...
Reha Muhtar'a konuk olan İbrahim?den inciler...
* Çapkın olmayan erkek evine bağlı olmaz...
* Kadın öyle her Dakka dövülmez...
* Erkek yaparsa çapkınlık olur, kadın yaparsa gerisini söylemek istemiyorum...
* Para para para, diyen kimdi yav... (Sorusuna bir süre cevap alamadı.)
* Lütfen gonuşurken düzgün gonusun.
* Kameralara söylediğimiz her şey iki saat sonra 60 milyona ulaşıyor kardeşim. (Canlı yayında söyledi.)
* Derya hanımın söylediği her şey doğrudur.
* Ben mi suçluyum, gözlerim mi suçlu, yoksa o bacak mı suçlu? (Mini etek giymiş bir konuğa bakarak...)

Döviz ve Altın Fiyatları, Güncel Döviz ve Altın Piyasası


E-sehir.com © 2004 - 2020, Türkiye Şehir Rehberi Portalı