Açıklamalı analiz Fıkrası Oku, Açıklamalı analiz Komik Fıkra


ÇİN LOKANTASI
Sanıldığının aksine Çinlilerin eti hiç de lezzetli değil. Ben her seferinde çıkarıyorum...
GENELLEME
Konuşurken genelleme yapmak sağlığınız için onulmaz yaralar açabilir. Mesela bütün solak yeminli müşavirlerin sarışın ve kekeme baldızları seks delisidir gibi bir genelleme yaparsanız bir daha yapacak kadar yaşamanıza imkan tanımayabilirler.
MATEMATİK 3 (GENİŞLETİLMİŞ BASKI)
Tanrının o kadar kutsal kitap indirdikten sonra insanlara daha faydalı olabilecek bir kitap indirmeye karar verdiğini hiç kimse bilmez. Ben bile çok sonraları öğrenebildim. Tanrının yeni kitabı belki hiç kimseye doğru yolu göstermeyecekti ama en azından insanlar, kendilerine altı kere sekiz diye bir soru sorulduğunda apışıp kalmayacaklardı. Evet, Tanrı'nın indirdiği bu kitap şimdilerde Lise 3 Matematik ders kitabı olarak okutulan kitaptır. Çok şaşırdınız değil mi? Tabi hemen şunu da ifade etmeme izin verin ki Matematik 3 kitabı da İncil gibi tahrif edilmiş bu yüzden de güvenilirliğini yitirmiştir. Bu yüzden bu kitaptan yola çıkarak şer'i hükümler vermemiz maalesef pek mümkün değildir. Ama hiç olmazsa artık altı kere sekizin kaç ettiğini biliyoruz. (kırk sekiz)
ŞAMPUAN
Şayet saçınızın yarısını normal şampuanla saçınızın diğer yarısını da Recois'la yıkarsanız bir süre sonra kişilik çatışması yaşayabilirsiniz.
MÜSAİT BİR YER
İlk duyduğum zaman ben de sizin gibi minibüs duraklarını kasteden bir laf sanmıştım ama sonradan araştırmaya başlayınca işin renginin aslında hiç de öyle olmadığını fark ettim... Yolcular aslında müsait bir yerde diyerek şoföre bir mesaj vermeye çalışıyorlardı... Peki, yolcuların bu lafından sonra şoförün hemen düğmeye basarak otomatik kapıyı açması hiç mi ilginç gelmedi size?
DENİZ
Bir kahramanlık öğesi... Doğu Anadolu bölgemizde de deniz olsaydı şimdi "kodumun Ermenilerini Doğu'da nasıl denize döktük ama" diye övünebiliyor olacaktık...
GİZLİ AJAN
Ne yani, şimdi ajanlığı alenen yapanlar da mı var? Açık Ajan yani. Madem yok, niye peki gizli ajan, o zaman? Salaklığın dik alası işte!
PREZERVATİF
Tecavüzlerde çük izi bırakmamak için icat edilmiş bir tür koruyucu.
Bizim Sağlık bakanlığımız da olayı ne sanıyor oysa.
OTOMATİK KAPI ÇARPAR
Evet, hem de çok kötü çarpıyor... Laf
KAVA
Kava demirci değil de şayet çıplak model olsa onunla bugün yine böyle övünebilecek miydik, merak ediyorum doğrusu.
SAVAŞ
Geleneksel bir doğum kontrol yöntemi.
ALP BAHADIROĞLU
Halkı peşinden sürükleyip kurtuluşa götürecek bir kahraman olmak için her şeye sahipti fakat kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçerken ezildi.
İZLENİMCİ CABBAR BABA
Türk mafyacılığında bir devrim yaratarak ilk izlenimci hareketi yaratan Erzurumlu mafya babası. Daha küçük yaştayken babasından yediği tekme ve tokatların düzeysizliğinden ve bayalığından rahatsız olan Küçük Cabbar otuzlu yaşlarında kurduğu mafyasıyla izlenimci hareketi de başlatmış oldu. İşkence ettiği kurbanlarının bedenlerinde virgül biçimli küçük dokunuşlar, mavi ve mor gölgeler kaba saba işkenceye alışmış insanları şaşırttı. Çek ve senet tahsilinde kullandığı teknikle her ne kadar Portekiz Fovistlerini ve Fransız yeni avangardistlerini çağrıştırsa da arazi ve uyuşturucu ticaretinde kullandığı işkence teknikleriyle yerini sağlamlaştırmış oldu. Özellikle Heybeliada'da bir Pazar öğleden sonrası adlı izlenimci işkencesi, türünün en yetkin örneklerindendir. Fakat daha sonra yapıtlarını Karaköy vapur iskelesi sergi salonunda sergilemek isteyince polis tarafından enselendi ve idam edildi. Mezarı hala izlenimciler tarafından ziyaret edilmektedir.
NOTA
Eşcinsel müzisyenlerin birbirlerine yazdıkları şifreli aşk mektupları...
415.MURAT
Hepiniz şimdi kim bu ya diyorsunuz ama Cumhuriyet kurulmamış olsaydı şu anda tahtta oturuyor olacaktı. Ya da kahraman yeniçerilerin başında ikinci sefer sayılı Boing24 numaralı uçakla New York'un fethine gidiyordu. Oysa Osmanlı Hanedanının son varisi 415.Murat şu anda Kadıköy postanesinde telefon tahsilatı bölümünde çalışmaktadır. Bu arada bu sülaleye 1.Berke ve 1.Tonguç'un da eklendiğini belirtmemde fayda var...

Döviz ve Altın Fiyatları, Güncel Döviz ve Altın Piyasası


E-sehir.com © 2004 - 2020, Türkiye Şehir Rehberi Portalı