Siirt Liselerinin Öğrenci Aldığı En Düşük ve En Yüksek Yüzdelik Puan Dilimleri

Eğitim Rehberi  » Liselerin Taban ve Tavan Yüzdelik Dilimleri Rehberi  » Siirt Liselerin LGS Yüzdelik Dilimleri

Siirt ilinde MEB Lise Giriş Sınavı sonucunda öğrenci kabul edecek liselerin hangi yüzdelik dilimleri ile öğrenci kabul ettiğini inceleyebilirsiniz. Siirt ilinde MEB LGS sınavı ile öğrenci alacak liseler çizelgede gösterilen en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimleri arasında öğrenci kabul etmişlerdir. En Yüksek ve En Düşük Yüzdelik dilimler o okulu tercih eden öğrencilerin kontenjan sayısına göre sıralanması ve alınması ile oluşmaktadır.

Siirt ilinde Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Liseler Listesi

Okul Adı Okul Türü Okul Alanı Öğretim Şekli Kontenjan Sayısı En Düşük Yüzdelik Dilim En Yüksek Yüzdelik Dilim
İsmail Fakirullah Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI Erkek 30 (**) (**)
Siirt Lisesi Anadolu Lisesi - Kız/Erkek 150 (**) (**)
Siirt Türk Telekom Fen Lisesi Fen Lisesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) Kız/Erkek 120 6,12 0,18
Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI Kız 150 31,99 4,87
Atatürk Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi - Kız/Erkek 120 12,09 6,21
İsmail Fakirullah Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI Erkek 90 43,14 9,83
Siirt Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi - Kız/Erkek 120 21,17 12,14
Siirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı ELEKTRİK- ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI Kız/Erkek 30 42,88 23,03
Toplam Okul Sayısı : 8 Toplam Kontenjan : 810

(*) Bu alanı tercih edecek öğrencilerin merkezi yerleştirmeden sonra yapılacak olan mülakat sınavında da başarılı olmaları gerekmektedir.
(**) Merkezi Sınav Puanıyla ilk kez öğrenci alınacaktı

Siirt ilçesinde toplamda 8 adet okul ve toplamda 810 adet öğrenci sınavlar sonucu nitelikli liselere alınacaktır. Diğer öğrenciler yerleşim adreslerine göre okulları seçmek durumunda kalacaklardır. Kontenjan Sayısı, Sınavla Alınacak Toplam Öğrenci Sayısını İfade Etmektedir. Hangi Okullar Sınavla öğrenci alacak öğrenmek için ilçe sayfalarına tıklayabilirsiniz. İlçe sayfalarında okulların isimleri, okulların türleri ve okul bazında alınacak öğrenci sayılarını görebileceksiniz.

Siirt Eğitim Kurumları, Özel ve Devlet Okul Haritaları
Siirt Şehir Haritası, İlini ve İlçelerini Uydudan Görmek İçin Tıklayınız
Siirt İlçe Liseleri

Siirt Merkez Liseleri Yüzdelik Dilimleri


TERCİHLER 1-12 TEMMUZ TARİHLERİNDE

LGS tercihleri, E-Okul üzerinden 01-12 Temmuz tarihlerinde öğrenci velileri tarafından gerçekleştirilebilecek. Tercihlerini internet üzerinden gerçekleştirmek istemeyen veliler, herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden bu işlemlerini tamamlayabilecek. Son olarak yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.


TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN


Döviz ve Altın Fiyatları, Güncel Döviz ve Altın Piyasası


E-sehir.com © 2004 - 2019, 15 Yıllık Türkiye Şehir Rehberi Portalı